ПРАЦЮЄМО У ЗВИЧАЙНОМУ РЕЖИМІ  Phone ,     E-mail     Адреса   

Сертифікація послуг

Просмотров: 11696

Процедура сертифікації послуг (готеля, бази відпочинку, ресторану та інш.) передбачає оцінку відповідності заявлених якісних показників надаваних послуг, а також підтвердження категорії в вигляді «зірок» та рівня обслуговування того чи іншого готелю, ресторану або перукарні. Наявність сертифікату якості на послуги може стати одним з головних критеріїв вибору для віддалених користувачів.

Сектор з сертифікації послуг здійснює сертифікацію наступних видів послуг: тимчасового розміщення (готельні), харчування, доглядання за зовнішністю (перукарські), прання та хімічного чищення, туристичних агентств та операторів, в сфері спорту, організації розваг та відпочинку, похоронні та супутні. Також проводимо комплекс робіт з оцінювання відповідності засобу розміщення (готелю) вимогам певної категорії.

Великий і різносторонній попит на туристичні послуги в усьому світі робить необхідним взаємне визнання результатів діяльності різних туристичних об'єктів інфраструктури. Вищий рівень такого визнання - сертифікація послуг розміщення, яка свідчить, що ця послуга відповідає вимогам чинного законодавства, має відповідну якість, безпечна для життя і здоров'я громадян, а також збереження їхнього майна.

У 2003 році були прийняті два національні стандарти України, які встановлюють основні вимоги до об'єктів розміщення і готельним послугам, це ДСТУ 4269: 2003 «Послуги туристичні. Класифікація готелів» і ДСТУ 4268: 2003 "Послуги туристичні. Засоби розміщення. Загальні вимоги", які максимально наближені до аналогічних європейських стандартів.

У них докладно описані вимоги до об'єктів розміщення та критерії відповідності засобів розміщення певній категорії, так категоризація готелів (присвоєння їм зірок) здійснюється за вимогами зі 134 пунктів...

Основними критеріями для оцінки якості наданих послуг засобами розміщення є:
• Стан номерного фонду (площа номерів), кількість одномісних і багатокімнатних номерів, номерів-апартаментів;
• Інтер'єр (стан меблів, ванних кімнат);
• Екстер'єр (стан будівлі, під'їзних шляхів, облаштування прилеглої території;
• Облаштування території, зовнішні елементи благоустрою;
• Додаткові приміщення для надання інших послуг (наявність конференц-залу, бізнес центру, послуги із занять спортом і біологічному відновленню організму, перукарні і т.д.);
• і багато інших...

Ми пропонуємо Вам можливість сертифікувати:

Колективні засоби розміщення
До колективних засобів розміщення відносять засоби розміщення, в яких надають місце для ночівлі в кімнаті або іншому приміщенні, в якому число місць повинно перевищувати певний мінімум для груп осіб, що перевищують одну сім'ю, а всі місця підлягають єдиному керівництву та оплаті згідно встановленим цінам

Готелі та аналогічні їм засоби розміщення
До готелів та аналогічних засобів розміщення відносять колективні засоби розміщення, що складаються більш ніж з семи номерів; ті, які мають єдине керівництво, надають готельні послуги, зокрема обслуговування в номерах, щоденне заправляння ліжок, прибирання кімнат і санвузлів, ті, що згруповані в класи і категорії відповідно до переліку надаваних послуг та наявного обладнання і не входять у категорію спеціалізованих закладів.

Готелі
До готелів відносять засоби розміщення, в яких надають готельні послуги, не обмежені щоденною заправкою ліжок, прибиранням кімнат та санвузлів (наприклад готелі і готелі квартирного типу, мотелі, дорожні готелі, клуби з проживанням, готелі у пристосованих транспортних засобах і т.п. )

Індивідуальні засоби розміщення
До індивідуальних засобів розміщення відноситься власне житло, в якому за плату або безоплатно надають обмежену кількість місць, в цьому випадку всі одиниці розміщення (кімната, житло) незалежні і їх займають туристи або господарі, які використовують це житло протягом обмеженого проміжку часу, як другий дім або будинок для відпочинку (дачу).

Перелік основних необхідних документів:
• Заявка підприємства органу сертифікації на проведеннясертифікації послуг за встановленою формою;
• Опитувальна анкета підприємства в заповненому вигляді для сертифікації послуг за встановленою формою;
• Договір на проведення сертифікації послуг укладений між підприємством і органом з сертифікації.

Ксерокопії (завірені печаткою підприємства):
• документ, що підтверджує державну реєстрацію підприємства;
• документ, що підтверджує включення підприємства до єдиного державного реєстру (обласне управління статистики);
• документ, що підтверджує реєстрацію платника ПДВ або єдиного податку;
• документ, що підтверджує право власності або оренди на об'єкт нерухомості;
• довідки (висновку) про відповідність діючим нормам санітарно - епідеміологічного стану підприємства;
• асортиментний мінімум реалізованих страв, кулінарних виробів, напоїв в підприємстві громадського харчування, затвердженого керівником;
• довідки (висновку) про відповідність діючим нормам протипожежного стану підприємства;
• довідки (висновку) про відповідність діючим нормам екологічного стану підприємства;
• довідки (висновку) про відповідність діючим будівельним нормам будівель та прилеглої території підприємства;
• довідки (висновку) про відповідність діючим нормам стану охорони праці на підприємстві;
• актів і протоколів замірів заземлень електроустаткування і захисних пристроїв;
• переліку надаваних відпочиваючим послуг;
• статуту підприємства;
• та інші в разі необхідності.

Контактна інформація

Сектор з сертифікації послуг

Герасимчук Россінія Юріївна начальник сектору
Тел. сектору: (048) 725-20-16, E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Адреса: м. Одеса, вул. Чорноморська, 10 (2 пов., каб. 31)
Напишіть нам
ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК
Отримайте відповіді на Ваші запитання, заповнивши наведену нижче форму. Також будемо вдячні Вам за будь-які зауваження та пропозиції щодо оптимізації роботи підприємства.

ДП "Одесастандартметрологія" не має контрольно-наглядових повноважень.
Прохання зі скаргами на якість товарів, робіт і послуг звертатись до ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області